Sdílet

Tweet

Instalujeme CCleaner


Instalace CCleaneru je naprosto snadnou a intuitivní záležitostí. Po spuštění instalátoru dostaneme na výběr volbu jazyka. Automaticky by měla být nastavena čeština, pokud tomu tak z nějakého důvodu není, stačí ji navolit ze seznamu desítek podporovaných jazyků.

Volba instalovaného jazyka

Další okno instalace zahrnují volbu vytvoření zástupce na ploše a v nabídce start. Tyto políčka si každý samozřejmě nechá označená dle preferencí, jakým stylem má v plánu program spouštět. Automatické vyhledávání aktualizací by dozajista mělo zůstat bezezměn, update zabezpečuje bezproblémoví chod jakékoliv aplikace a nese sebou zlepšování vlastností programu. Pod možností přidat do menu koše nehledejte nic složitého. Když při procházení složky koše stiskněte pravé tlačítko myši, v rozbaleném menu naleznete případně i položky Spustit CCleaner a otevřít CCleaner.

Přidružená nastavení

V případě, že někomu nevyhovuje standardně nastavené umístění do adresáře program files, je zapotřebí stisknout tlačítko v levém dolním rohu Pokročilé (Advanced). To nás přenese do rozšířeného nastavení, kde si nejprve zvolíme, zda se má CCleaner nainstalovat pouze pro aktuální účet či pro všechny uživatele počítače. Poté následuje již zmíněná změna umístění adresáře instalace. Po zvolení těchto parametrů jsme opět vráceni k oknu možnosti instalace.

Dokončení instalace

Kliknutím na Instalovat se spustí samotná instalace, na jejímž konci nám již bude jen nabídnuta možnost si CCleaner okamžitě spustit a pročistit si počítač.